понедельник, 27 августа 2018 г.

Психологічна самодопомога. Як самостійно вирішити життєві проблеми?




Читаючи велику кількість книг, і вивчаючи навчальні відеоматеріали, багато людей позбулися деяких проблем. Але ефективно працювати над собою можуть тільки одиниці. У більшості випадків багато людей привертають до себе увагу при вирішенні психологічної проблеми. Зазвичай така людина шукає причину не в собі, а в навколишніх людях.
Психологічні проблеми - це труднощі та перешкоди, які не мають цілісної основи. Частою причиною душевної проблеми є важке дитинство. Психологічна проблема може бути глибокою і поверхневою. Глибоку душевну проблему неможливо вирішити самостійно. Психологічна допомога являє собою бесіду, при якій людина переосмислює причини вчинків, почуття і життя. Фахівці провели анкетування і з'ясували, в яких ситуаціях потрібно психологічна самодопомога. До таких ситуацій належать:
Заперечення є найскладнішим психологічним болем. Такий біль зазвичай починає збиратися з дитинства. На емоційному рівні відкидання виражається у вигляді емоційної болю, агресії, зниженні самооцінки і боязню стати ізгоєм. До методів самодопомоги при відкиданні відносяться:
1. Відмова від самокритики. Не потрібно заганяти себе і збільшувати душевний біль. Треба письмово і подумки відкидати самокритику.
2. Відновлення почуття самоповаги. Для повноцінного життя потрібна рішучість. Для цього можна перерахувати свою індивідуальність і якості і написати їх на папері.
3. При наявності психологічної проблеми треба звернутися до знайомих і близьких, які підтримають у важку хвилину. Користь може принести зміна роботи або відвідування психологічних тренінгів.
4. Зниження рівня сприйнятливості. Люди, що працюють в сфері торгівлі майже завжди отримують відмову на пропозиції. У житті людина теж не захищений від отримання відмови. Слід спокійно ставитися до відмов і виробити внутрішню стійкість.



Психологічна самодопомога також є методом боротьби з самотністю. Самотність майже не піддається лікуванню. Побоюючись заперечення і непорозуміння, людина сама відкидає всіх оточуючих людей. Самотність стає причиною прояви негативних емоцій. Наприклад, підвищена самокритичність і песимізм, страх від нових знайомств і замкнутість. Способи самодопомоги при самоті такі:
1. Боротьба з негативним думкою про себе і життя.
2. Визнання самознищувальної поведінки.
3. Оцінка свого становища та дій з боку.
4. Придбання емоційного розуміння.
5. Пошук нових можливостей для спілкування і знайомств.
6. Купівля домашньої тварини

Комментариев нет:

Отправить комментарий