пятница, 17 августа 2018 г.

Управління емоціями





Досягти взаєморозуміння в спілкуванні буває досить непросто. Щоб уникнути міжособистісних конфліктів потрібно знати правила спілкування і вміти контролювати свої емоції.

Психолог зі Швеції Е. Клапаред говорить про емоції як про примітивний механізм який дістався нам від предків. Емоції замінювали розум і допомагали вижити в суворому світі. На думку вченого, емоції в наш час не тільки не приносять користі, але шкідливі. Лють, образа, радість штовхають людину на необдумані вчинки.

Але життя показує нам, що людське взаєморозуміння неможливо без емоцій. Схематичне, сухе спілкування - найгірша перспектива розвитку людства стверджують багато письменників і вчених. Під вплив нинішньої культури підвищується емоційна збудливість людини і поширюється апатія. Ці процеси безпосередньо пов'язані з комп'ютеризацією нашого життя. Особливо сильно ці явища позначаються на дітях і проявляються глибокими емоційними розладами.





Емоції - форма реакції на що-небудь. Люди намагалися знайти механізм, що дозволяє контролювати ці реакції, знімати психоемоційне напруження.

Аутогенних тренування.

Техніка саморегуляції заснована на концепції йогів, розроблена психотерапевтом з Німеччини І. Шульцем. Діючим механізмом методу є самонавіювання. Аутогенний метод застосовується для виведення з травмуючої ситуації.
Сміхотерапія - спосіб психологічної допомоги, заснований на позитивних емоціях. Природу біологічної користі сміху розробив лікар з Франції Г. Рубінштейн. Під впливом сміху в організмі виробляється Ендоморф, який пригнічує адреналін. Але нестримні веселощі призводить до втрати емоційного контролю.
Музична терапія - як спосіб корекції психоемоційних станів має величезний потенціал, що збуджує емоції. Застосовується для виведення з депресивних розладів.

У сучасній психології емоційність розглядається як особистісна риса, яка напряму залежить від темпераменту, отже, в спілкуванні слід враховувати особливості темпераменту. Культурний рівень розвитку особистості також впливає на прояв емоцій людини.

Методи управління емоціями
• Розподіл Емоцій - розширення меж стресових ситуацій дозволяє мінімізувати можливі перешкоди для травмуючих факторів на людину.
• Зосередження - концентрація емоцій на значущу подію.
• Перемикання - заміна реальності ілюзією, насправді бажаними подіями.
Щоб застосувати ці способи, потрібно володіти винахідливістю і кмітливістю, а також певним рівнем зрілості особистості.

Комментариев нет:

Отправить комментарий