понедельник, 17 сентября 2018 г.

Як побороти гнів



У кожної людини іноді виникає сильне бажання розбити посуд, розкидати речі або образити когось. Гнів - це негативне прояв характеру у вигляді емоції, почуттів і дій. Неконтрольоване прояв гніву призводить до серйозних наслідків і сварок з іншими людьми. При придушенні свого гніву людина вступає в конфлікт з самим собою. Така боротьба призводить до порушення фізичного і психічного самопочуття. Подолати гнів буде непросто. Оскільки лють є одним з найсильніших емоцій.
При постійній люті людина не може керувати власними емоціями. Сплеск гормонів призводить до знищення нервових клітин і недугам кровоносної системи і травлення. З психологічного боку гнів є свого роду бумерангом. Гнів сприяє втраті енергії і повністю спустошує людину.
Існує 2 методи боротьби з негативною емоцією:
• Зовнішній спосіб.
• Внутрішній спосіб.
Дані способи спрямовані на запобігання гніву на ранній стадії прояви. Зовнішній метод допомагає впоратися з гнівом на початковій стадії. При відсутності вміння виявляти почуття зовнішній спосіб не принесе користі. Внутрішній метод допомагає розібратися з причиною прояви гніву. Даний спосіб проводиться поетапно. Існує кілька порад, які допоможуть керувати і знизити прояв гніву. До таких порад відносяться:
1. Для ефективного управління потрібно працювати над підставою виникнення гніву. Якщо злість виникла від того, що друзі використовують людину, то варто обміркувати взаємини. Також варто з повагою ставитися до себе, своїх бажань і часу. Слід іноді відповідати «ні» на прохання.
2. Не потрібно стримувати і нехтувати своїми емоціями. Лють нікуди не пропаде, і буде мати негативний вплив на самопочуття. У гніві людина може образити когось. Замість придушення варто висловлювати свої почуття і постаратися вирішити конфлікт мирним шляхом.
3. Виявлений гнів можна написати на папері. При написанні не варто стримувати емоції і випустити все. Після складання подібного листа стане набагато краще. Написане послання можна порвати або спалити.
4. При появі перших ознак обурення треба взяти папір і поділити її на 3 стовпці. На лівій стороні треба написати домагання і нарікання. Посередині треба написати методи вирішення. У третьому стовпці слід вписати кроки рішення.
Боротьба з люттю підвищує продуктивність і стійкість до стресів. Так людина відчуватиме себе щасливішими.

Комментариев нет:

Отправить комментарий